اخبار  ›  گاز  ›  مکاتبات جدید «زنگنه» و «شاهد    

ایران آماده شکایت گازی از پاکستان می‌شود؛
۱۳۹۶/۰۵/۳۰ ۰۹:۲۸

مکاتبات جدید «زنگنه» و «شاهد خاقان عباسی» نخست وزیر پاکستان/ دستور اقدامات حقوقی علیه پاکستانی‌ها صادر شد


مکاتبات جدید «زنگنه» و «شاهد خاقان عباسی» نخست وزیر پاکستان/ دستور اقدامات حقوقی علیه پاکستانی‌ها صادر شد

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، «بیژن زنگنه» وزیر نفت در برنامه زنده تلویزیونی شبکه خبر درباره موضع ایران در قبال تاخیر پاکستان در عملیاتی کردن قرارداد خرید گاز طبیعی از ایران، گفت: حدود یک ماه قبل و پیش از برکناری نواز شریف، نامه ای به «شاهد خاقان عباسی» وزیر وقت انرژی پاکستان برای تسریع درروند اجرای قرارداد واردات گاز از ایران نوشتم.

این عضو کابینه دولت با اعلام اینکه هم اکنون شاهد خاقان عباسی به عنوان نخست وزیر جدید پاکستان معرفی شده است، تصریح کرد: با گذشت بیش از یک ماه هنوز پاسخی به نامه ایران نداده اند.

این مقام مسئول با بیان اینکه پیشتر پاکستان تحریم را بهانه عدم واردات گاز از ایران عنوان می کرد و هم اکنون با لغو تحریم پاکستان عملا بهانه ای برای تاخیر در واردات و خرید گاز از ایران ندارد، اظهار داشت: همزمان با مکاتبه با پاکستان، دستور آغاز فعالیت‌های حقوقی به شرکت ملی نفت ایران را هم صادر کردم تا از مسیر حقوقی هم این موضوع جلو برود.

به گزارش انرژی نیوز، همزمان با ادامه وضعیت بلاتکلیف دولت پاکستان در احداث خطوط لوله گاز وارداتی از ایران، برخی از کارشناسان دو کشور از احتمال تعلیق این توافق بزرگ گازی خبر می‌دهند که وزارت نفت این موضوع را تائید نمی‌کند.

در این بین طرف ایرانی هنوز اقدامی در خصوص به اجرا گذاشتن جریمه دیرکرد پاکستان در عمل به تعهداتش در قبال قرارداد یاد شده انجام نداده، این درحالی است که مهلت تعیین شده در قرارداد همزمان با پایان سال ۲۰۱۴ میلادی به پایان رسیده و هنوز هیچ اقدام رسمی در خصوص تمدید آن انجام نگرفته است.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,