اخبار  ›  بازار-اوپک  ›  ایران بزرگترین صادرکننده نفت به    

عجیب اما واقعی؛
۱۳۹۶/۰۵/۲۷ ۱۷:۲۰

ایران بزرگترین صادرکننده نفت به فرانسه شد/ ایران، عربستان را در بزرگترین بازار نفت اروپا جا گذاشت


ایران بزرگترین صادرکننده نفت به فرانسه شد/ ایران، عربستان را در بزرگترین بازار نفت اروپا جا گذاشت

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، با گذشت بیش از یکسال از امضای قرارداد فروش نفت بین شرکت ملی نفت و توتال، حالا این روزها ایران با کنار زدن کشورهایی همچون عربستان، روسیه، نروژ، قزاقستان و نیجریه به بزرگترین تامین کننده نفت فرانسه تبدیل شده و این درحالی است که صادرات نفت ایران حدود دو سال قبل به فرانسه متوقف بود.

آرگوس با انتشار گزارشی، اعلام کرد: ایران به طور متوسط روزانه ماه ژوئن (تیر 1396) معادل 195 هزار بشکه نفت خام به فرانسه صادر کرده که بالاترین میزان فروش نفت در بین کشورهای تامین کننده نفت فرانسه همچون عربستان، قزاقستان و روسیه است.

علاوه بر این ایران در طول سه ماهه دوم سال 2017 میلادی به طور متوسط روزانه 155 هزار بشکه نفت به فرانسه صادر کرده بیش از متوسط صادرات 145 هزار بشکه‌ای عربستان سعودی در طول سه ماهه دوم سال جاری میلادی بوده و حجم فروش نفت عربستان در این مدت و در مقایسه با پارسال روزانه پنج هزار بشکه کاهش یافته است.

از سوی دیگر هرچند تیر ماه ایران به بزرگترین تامین کننده نفت فرانسه تبدیل شده اما در طول سه ماهه دوم سال 2017 قزاقستان به طور متوسط روزانه 165 هزار بشکه و روسیه 190 هزار بشکه نفت به فرانسه عرضه کرده اند.

به گزارش انرژی نیوز، واردات نفت فرانسه در سه ماهه دوم سال جاری در مقایسه با پارسال روزانه ۸۷۰ هزار بشکه افزایش یافته و به به ۱/۱ میلیون بشکه در روز رسیده است.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,