اخبار  ›  بین‌الملل  ›  «اوده» آلمان‌ از یک طرح    

«انرژی نیوز» خبر می‌دهد؛
۱۳۹۶/۰۴/۳۰ ۱۳:۱۶

«اوده» آلمان‌ از یک طرح پتروشیمی ایران اخراج شد/ شرکت آمریکایی جایگزین ژرمن‌ها شد


«اوده» آلمان‌ از یک طرح پتروشیمی ایران اخراج شد/ شرکت آمریکایی جایگزین ژرمن‌ها شد

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، با ورود به دوره پسابرجام، قدرت چانه‌زنی شرکت‌های پتروشیمی برای انتخاب شرکای خارجی افزایش یافته و در راستای این سیاست کلان، شرکت «اوده» آلمان‌ از طرح تامین لایسنس و انجام مهندسی ساخت مجتمع پتروشیمی سلمان فارسی کنار گذاشته شده است.
 
«رحیم شریف موسوی» مدیرعامل شرکت پتروشیمی مارون به عنوان یکی از سهامداران پتروشیمی سلمان فارسی با تائید کنار گذاشتن شرکت اوده آلمان از این طرح تولید پلی پروپیلن در صنعت پتروشیمی، گفت: شرکت اوده آلمان به دلیل عدم انجام تعهدات قراردادی از این طرح کنار گذاشته شده است.
 
این مقام مسئول همچنین از مذاکره با شرکت UOPآمریکا (شعبه انگلیس) برای اجرای این طرح تولید پلی پروپیلن خبر داد و افزود: گفتگوها با این شرکت بزرگ صنعت پتروشیمی جهان آغاز شده و توافق‌های اولیه حاصل شده است.
 
در همین حال «مرضیه شاهدائی» معاون وزیر نفت اخیرا با بیان اینکه ایران محدودیتی برای ورود شرکت‌های آمریکایی در صنعت پتروشیمی اعمال نکرده است، اعلام کرده است: شعبه اروپایی شرکت UOPآمریکا 2 پیشنهاد جدید برای همکاری با صنعت پتروشیمی ایران ارائه کرده است.
 
«سیدحسین میرافضلی» مدیرعامل شرکت پتروشیمی جم هم اخیرا با بیان اینکه پتروشیمی جم برای ایجاد واحد PDH، با شرکت آمریکایی و انگلیسی UOPبه عنوان لایسنسور در شرف امضای قرارداد است، گفته است: این واحد با ظرفیت 550 هزار تن و با سرمایه گذاری حدود حدود 500 میلیون یورویی در مدت 3.5 سال طراحی، ساخت، نصب و راه اندازی خواهد شد.
 
به گزارش انرژی نیوز، هم اکنون پیشرفت اجرایی طرح پتروشیمی «سلمان فارسی» با ظرفیت تولید سالانه 450 هزار تن پلی پروپیلن و با استفاده از ظرفیت مازاد خوراک پروپان تولیدی پتروشیمی بندرامام در ماهشهر به حدود 15 درصد رسیده که اوده آلمان در اجرای این طرح PDHعلاوه بر تامین لایسنس و انجام مهندسی اصولی، در بخش پیمانکار مهندسی و تدارکات هم مشارکت داشت.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,