اخبار  ›  پالایش و پخش  ›  خرید قطعات توربین «سولزر» از    

توافق پسابرجامی ایران و سوئیس؛
۱۳۹۶/۰۴/۲۵ ۱۶:۵۰

خرید قطعات توربین «سولزر» از اروپا آزاد شد


خرید قطعات توربین «سولزر» از اروپا آزاد شد

با توافق خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه اصفهان و GGTسوئیس، قطعات جدید و حساس توربین‌های «سولزر» در مراکز انتقال نفت مارون – اصفهان نصب شد.
 
به گزارش انرژی نیوز به نقل از شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران- منطقه اصفهان، «مجتبی بشارتیان» درباره رفع توقیف محورهای کمپرسورGGTدر مراکز انتقال نفت مارون – اصفهان، گفت: پس از رفع تحریم‌ها و ایجاد شرایط ورود قطعات حساس توربین‌های سولزر به کشور، مسئولین شرکت با برگزاری چندین جلسه تخصصی با مسئولین این شرکت سوئیسی در تهران و اصفهان در خصوص تامین قطعات این نوع از توربین های مورد نیاز صنعت انتقال نفت به تفاهم رسیدند.
 
شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه اصفهان، افزود: بر همین اساس دو دستگاه از محورهای اصلی توربین سولزر وارد کشور شد که یکی از این محورها توسط متخصصین واحدهای مختلف فنی منطقه از جمله همکاران واحد مکانیک با موفقیت بر روی توربین شماره 3 مرکز انتقال نفت شهید بدیع صنایع رامهرمز نصب و در حال حاضر با وضعیت مطلوب در مدار بهره برداری قرار دارد.
 
این مقام مسئول با اشاره به اینکه پیش بینی می شود با تامین این قطعه، توربین مربوطه تا 17 سال آینده نیاز به این قطعه نداشته باشد، اظهار داشت: در حال حاضر بیشتر قطعات اصلی این نوع توربین در داخل کشور تولید می‌شود و با ورود این محورها شرایط بهره برداری از توربین‌ها وضعیت بهتری پیدا خواهد کرد.
 
وی با اشاره به اینکه این پروژه در راستای اقتصاد مقاومتی صورت گرفته است، بیان داشت: با روند پیش آمده در راستای سیاستگذاری مسئولین شرکت و موافقت طرف خارجی در آینده ای نزدیک شاهد انتقال دانش فنی تعمیر محور این نوع توربین در داخل کشور توسط شرکت سازنده باشیم و همچنین به ترتیب اولویت نسبت به تعمیر محورهای موجود بر روی سایر توربین هایی که نیاز به تعویض دارند، اقدام شود.
 
مدیر منطقه اصفهان در پایان با اشاره به تبحر متخصصین این منطقه در تعمیرات اساسی توربین ها گفت: سال گذشته 2 دستگاه از این توربین ها تعمیرات اساسی شدند و برای نخستین بار به رکورد یک ماهه برای تعمیرات اساسی یک دستگاه توربین دست یافتیم که پیش از این، زمان بیش از 2 ماه صرف می شد و این نشان از تسلط و دانش بالای کارکنان این شرکت در راستای انتقال ایمن و پایدار مواد نفتی دارد.



بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,