اخبار  ›  بین‌الملل  ›  آمادگی مپنا برای مشارکت در توسعه    

علی آبادی در گفتگو با «انرژی نیوز»:
۱۳۹۶/۰۴/۲۴ ۱۰:۳۰

آمادگی مپنا برای مشارکت در توسعه فاز 11 پارس جنوبی/ گفتگوها با توتال فرانسه آغاز شد


آمادگی مپنا برای مشارکت در توسعه فاز 11 پارس جنوبی/ گفتگوها با توتال فرانسه آغاز شد

«عباس علی آبادی» در گفتگو با خبرنگار انرژی نیوز با بیان اینکه هم اکنون گروه مپنا از ظرفیت نیروی انسانی متخصص، سرمایه و منابع مالی و زیرساخت های صنعتی برای مشارکت و اجرای طرح های توسعه ای در بخش بالادستی صنایع نفت و گاز ایران برخوردار است، گفت: بر این اساس گفتگوهایی با توتال فرانسه برای همکاری در بخش‌هایی از توسعه فاز 11 پارس جنوبی آغاز شده است.
 
مدیرعامل گروه مپنا با اعلام اینکه پیشتر توتال فرانسه از نظر فنی و عملیاتی صلاحیت گروه مپنا را مورد تایید قرار داده است، اظهار داشت: از این رو در صورت توافق امکان مشارکت در توسعه فاز 11 پارس جنوبی از جمله حفاری چاه‌های دریایی وجود دارد.
 
این مقام مسئول با تاکید بر اینکه سال گذشته حدود 2 میلیارد دلار سرمایه گذاری و صادرات خدمات فنی و مهندسی توسط گروه مپنا در قالب اجرای طرح‌های نیروگاهی و افزایش ظرفیت تولید برق در کشورهای مختلف منطقه و جهان انجام گرفته است، تصریح کرد: هم اکنون بیش از سه هزار مگاوات نیروگاه توسط گروه مپنا صرفا در خارج کشور در دست ساخت است.
 
وی با یادآوری اینکه در شرایط فعلی گروه مپنا صرفا با 40 درصد ظرفیت خود در صنایع نفت و گاز فعالیت می‌کند، تاکید کرد: این درحالی است که مپنا در کنار ظرفیت‌های بالای صنعتی و نیروی انسانی متخصص، با تولید و فروش برق از منابع مالی کافی برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای در بخش بالادستی صنعت نفت برخوردار است.
 
به گزارش انرژی نیوز، گروه مپنا یکی از شرکت‌های تائید صلاحیت شده اکتشاف و توسعه صنعت نفت از سوی شرکت ملی نفت ایران بوده که تاکنون تفاهم نامه‌ای هم برای توسعه 2 میدان نفتی آب تیمور و منصوری با شرکت ملی نفت ایران امضا کرده است.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,