اخبار  ›  بین‌الملل  ›  درآمد توتال در فاز 11 پارس جنوبی 12    

جزئیات درآمد توتال در پارس جنوبی اعلام شد؛
۱۳۹۶/۰۴/۱۴ ۱۵:۲۱

درآمد توتال در فاز 11 پارس جنوبی 12 میلیارد دلار است/ سود فرانسوی‌ها در شورای اقتصاد تصویب شد


درآمد توتال در فاز 11 پارس جنوبی 12 میلیارد دلار است/ سود فرانسوی‌ها در شورای اقتصاد تصویب شد

به گزارش انرژی نیوز، «بیژن زنگنه» امروز در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران در تشریح جزئیات سود توتال فرانسه از محل توسعه فاز 11 پارس جنوبی، گفت: سهم شرکت توتال از این قرارداد 50.1 درصد، شرکت ملی نفت چین 30 درصد و شرکت پتروپارس 11.9 درصد است که باید این مبالغ را بیاورند. بازگشت اصل و سود پول و سود کاری که انجام می دهند فقط از محل حداکثر 50 درصد تولید میدان پرداخت می شود.

وزیر نفت همچنین در واکنش به برخی اظهارنظرها که مدعی هستند 75 درصد درآمد میدان را به خارجی‌ها می‌دهیم، تصریح کرد: این ادعا غلط است و حداکثر از محل 50 درصد تولید میدان بازپرداخت‌ها انجام می‌گیرد.
 
این عضو کابینه دولت با تاکید بر اینکه برآورد شرکت ملی نفت از درآمد میدان با نفت 50 دلاری حدود 84 میلیارد دلار خواهد شد، افزود: اما آنچه که به توتال و مجموعه این شرکت فرانسوی در طول 20 سال داده خواهد شد که به تصویب شورای اقتصاد هم رسیده حدود 12 میلیارد دلار است، یعنی حدود 15 درصد درآمد کل میدان در طول عمر میدان است.
 
به گفته این مقام مسئول با طولانی شدن دوره بازپرداخت، مبلغ هم بیشتر می‌شود، در قراردادهای بیع متقابل هم که داشتیم مبلغ حدود دو برابر بوده است.
 
وزیر نفت قرارداد با شرکت توتال فرانسه را از نظر حقوقی و سرمایه گذاری نوعی سرمایه گذاری خارجی عنوان کرد و یادآور شد: در شرایطی که برخی دشمنان ما می خواستند( چه دشمنانی که آن طرف اقیانوس ها هستند و چه دشمنان منطقه ) با تحریم هایشان هر گونه سرمایه گذاری و حضور شرکت های خارجی را در کشورمان منتفی کنند، این حرکت بزرگ توسط دو شرکت بزرگ نفتی دنیا یکی شرکت توتال فرانسه و دیگری شرکت ملی نفت چین انجام شد.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,