اخبار  ›  بین‌الملل  ›  بزرگترین قرارداد گازی    

اختصاصی «انرژی نیوز»؛
۱۳۹۶/۰۴/۱۲ ۰۷:۱۵

بزرگترین قرارداد گازی ایران-زیمنس آلمان در پسا برجام امضا شد


بزرگترین قرارداد گازی ایران-زیمنس آلمان در پسا برجام امضا شد

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، ایران و زیمنس آلمان یکی از بزرگترین قراردادهای خرید کمپرسورهای گازی را در دوران پسابرجام امضا کردند و قرار است با توافق انجام شده 20 دستگاه توربوکمپرسور با قابلیت‌های ویژه در صنعت گاز توسط این شرکت آلمانی تحویل ایران شود.
 
این قرارداد با هدف تامین کمپرسورهای مورد نیاز یکی از پالایشگاه های گاز در دست ساخت در جنوب ایران با شرکت زیمنس امضا شده و پیش بینی می شود دست کم 14 کمپرسور تا پیش از پایان سال جاری ساخت و تحویل شود.
 
یک مقام مسئول در گفتگو با خبرنگار انرژی نیوز با بیان اینکه قرارداد ساخت این کمپرسورهای گازی و هیدروکربوری با زیمنس امضا شده است، گفت: هم اکنون چهار دستگاه کمپرسور در مسیر حمل دریایی به ایران بوده و پیش بینی می‌شود تا ماه آینده وارد کشور شود.
 
وی با تاکید بر اینکه بر اساس قرارداد امضا شده 10 دستگاه کمپرسور گازی هم تا سه ماه اینده با تکمیل مراحل ساخت به تدریج وارد کشور شود، تصریح کرد: مابقی کمپرسورها هم تا پایان امسال ساخت و تحویل داده خواهد شد.
 
به گزارش انرژی نیوز، ارزش این قرارداد بیش از 500 میلیون دلار برآورد می‌شود که جزئیات کامل‌تر آن تا چند روز آینده منتشر خواهد شد.
 
ایران برای تکمیل و بهره برداری از یکی از پالایشگاه‌های گاز خود درحالی با زیمنس قرارداد خرید 20 دستگاه کمپرسور گازی امضا کرده که اخیرا این شرکت آلمانی قراردادهایی با شرکت‌های پتروشیمی هم برای افزایش توان توربین‌ و کمپرسورهای فعال در مجتمع‌ها، امضا کرده است.
 
علاوه بر این در طول حدود دو سال گذشته و با لغو تحریم‌ها، زیمنس کمپرسورهای توقیف شده برای پالایشگاه‌های در دست ساخت فازهای پارس جنوبی، پالایشگاه ستاره خلیج فارس، تاسیسات تقویت فشار گاز و مراکز انتقال نفت ایران را رفع توقیف و حتی خدمات و گارانتی‌های لازم را ارائه کرده است.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,