اخبار  ›  بین‌الملل  ›  توتال مجوز مشارکت در فاز ۱۱ پارس    

معاون وزیر نفت در گفتگو با «انرژی نیوز»:
۱۳۹۶/۰۴/۱۱ ۱۱:۰۵

توتال مجوز مشارکت در فاز ۱۱ پارس جنوبی را از دولت فرانسه گرفت


توتال مجوز مشارکت در فاز ۱۱ پارس جنوبی را از دولت فرانسه گرفت

«علی کاردر» معاون وزیر نفت در گفتگو با خبرنگار انرژی نیوز با بیان اینکه شرکت توتال فرانسه مجوز مشارکت و سرمایه گذاری در طرح توسعه فاز 11 پارس جنوبی را از نهادهای دولت خود اخذ کرده است، گفت: علاوه بر این شرکت ملی نفت ایران و CNPCچین هم مجوزهای مشابه برای امضای قرارداد فاز 11 پارس جنوبی را اخذ کرده اند.
 
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با تاکید بر اینکه با اخذ این مجموزها همزمان با امضای قرارداد، عملیات اجرایی فاز 11 پارس جنوبی هم آغاز می شود، تصریح کرد: بر این اساس دیگر نیازی نیست که پس از امضای قرارداد شرکت‌ها بخواهند به دنبال اخذ مجوز بروند و عملا اجرای این پروژه با تاخیر آغاز شود.
 
به گزارش انرژی نیوز، با گذشت حدود یک ماه از آخرین ملاقات «بیژن زنگنه» وزیر نفت و «پاتریک پویان» مدیرعامل توتال فرانسه در حاشیه برگزاری نشست اوپک در وین، توافق کامل بین شرکت ملی نفت ایران و توتال فرانسه بر سر توسعه فاز 11 پارس جنوبی حاصل شده است.
 
قرار است قرارداد توسعه فاز 11 پارس جنوبی فردا بعد از ظهر به طور رسمی بین شرکت ملی نفت ایران و کنسرسیومی به رهبری توتال فرانسه در تهران امضا شود.
 
بر اساس موافقت نامه اصولی که آبان سال گذشته بین دو شرکت در تهران امضا شد، «توتال» فرانسه لیدر توسعه فاز 11 پارس جنوبی بوده و قرار است با مشارکت شرکت های پتروپارس و CNPCچین توسعه فاز 11 پارس جنوبی را در دو مرحله شامل توسعه و ساخت تاسیسات فراساحلی و سپس اجرای طرح تقویت فشار گاز به ارزش تقریبی 4.8 میلیارد دلار عملیاتی کند.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,