اخبار  ›  بازار-اوپک  ›  طوفان «کیندی» فرشته نجات اوپک و    

گزارش «انرژی نیوز» از تحولات جدید نفتی آمریکا؛
۱۳۹۶/۰۴/۰۸ ۱۲:۳۴

طوفان «کیندی» فرشته نجات اوپک و روسیه شد/ سناریوی کاهش تولید نفت آمریکا کلید خورد؟


طوفان «کیندی» فرشته نجات اوپک و روسیه شد/ سناریوی کاهش تولید نفت آمریکا کلید خورد؟

 دوئل آمریکا و کشورهای عضو و غیرعضو اوپک بر سر قیمت و تولید نفت ادامه دارد و با گذشت بیش از 6 ماه از سال 2017 میلادی با ثبت افت 17 درصدی قیمت نفت، فعلا اوپک و غیر اوپک و به ویژه روسیه قطعا برنده این دوئل لقب نمی گیرند.
 
به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA) با انتشار گزارش آخرین تحولات صنعت نفت این کشور را تحلیل کرد به طوری‌که میزان موجودی نفت خام آمریکا در هفته منتهی به ۲۳ ژوئن ۱۱۸هزار بشکه افزایش یافته و به بیش از 509 میلیون بشکه رسیده است.
 
افزایش حجم ذخایر تجاری آمریکا کمتر از پیش بینی انجمن نفت این کشور بوده و خبر امیدوارکننده دیگر برای اوپک آن است که میزان واردات روزانه نفت آمریکا با ۱۴۰ هزار بشکه افزایش بیش از هشت میلیون و 100 هزار بشکه در روز رسیده ضمن آنکه در نخستین روزهای تابستان و آغاز سفرهای تابستانی آمریکایی‌ها، میزان موجودی بنزین و فرآورده‌های میان تقطیر این کشور به ترتیب ۹۰۰ و ۲۰۰ هزار بشکه کمتر شده و درسطوح ۲۴۱ و 152 میلیون بشکه رسیده است.
 
علاوه بر این موجودی نفت منطقه کوشینگ اوکلاهما نیز در هفته مورد بررسی ۲۹۷ هزار بشکه کاهش یافته و به 60.8 میلیون بشکه رسید. همچنین، میزان تولید روزانه نفت آمریکا تا 23 ژوئن روزانه ۱۰۰ هزار بشکه کمتر شده و به سطح 9 میلیون و 250 هزار بشکه در روز تنزل یافته است.
 
همزمان با این تحولات، وقوع طوفان گرمسیری «کیندی» در آمریکا و به تبع آن توقف عملیات تولید در خلیج مکزیک که باعث کاهش ۱۷ درصد از عرضه نفت در این منطقه شد، در مجموع زمینه ساز افزایش قیمت نفت در طول چند روز گذشته تاکنون شده است.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,