اخبار  ›  بازار-اوپک  ›  نفت سبک ایران ارزان قیمت‌ترین    

گزارش «انرژی نیوز» از تحولات بازار نفت ایران؛
۱۳۹۶/۰۴/۰۳ ۱۱:۲۳

نفت سبک ایران ارزان قیمت‌ترین نفت جهان شد/ سقوط قیمت نفت ایران در بازار ترمز پاره کرد+جدول قیمت‌ها


نفت سبک ایران ارزان قیمت‌ترین نفت جهان شد/ سقوط قیمت نفت ایران در بازار ترمز پاره کرد+جدول قیمت‌ها

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، در ادامه سقوط آزاد قیمت جهانی طلای سیاه در بازار، در معاملات منتهی به هفته 16 ژوئن 2017 (30 خرداد 96) قیمت هر بشکه نفت سبک و سنگین ایران بازهم کاهش یافت به طوری که «نفت سبک» ایران در این هفته لقب ارزان قیمت ترین نفت جهان را به خود اختصاص داد.
 
بر این اساس قیمت هر بشکه نفت سبک صادراتی ایران با ثبت یک دلار و 35 سنت کاهش در محدوده 43 دلار و 50 سنت و بهای هر بشکه نفت سنگین صادراتی ایران با ثبت یک دلار و 19 سنت کاهش در محدوده 44 دلار و 76 سنت در بازار معامله شده است.
 
از سوی دیگر از ابتدای سال 2017 میلادی تاکنون، متوسط قیمت فروش هر بشکه نفت سبک ایران 49 دلار و 62 سنت بوده که برای نخستین بار به کمتر از 50 دلار سقوط کرد و متوسط قیمت هر بشکه نفت سنگین صادراتی ایران 50 دلار و 47 سنت شده است.
 
به گزارش انرژی نیوز، افزایش تولید نفت در آمریکا، برزیل، کانادا، نیجریه و لیبی در کنار افزایش تعداد دکل‌های فعال حفاری در صنایع نفت و گاز آمریکا علت اصلی کاهش قیمت نفت در طول چند هفته گذشته تاکنون بوده است.
 
این درحالی است که پیش بینی می‌شود تا ماه آینده میلادی با اولویت میدان «پرمیان» تولید از ذخایر شیل آمریکا افزایشی 600 هزار بشکه‌ای پیدا کند.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,