اخبار  ›  بازار-اوپک  ›  سریال سقوط آزاد قیمت نفت ایران    

به دنبال خراب‌کاری آمریکا در بازار نفت؛
۱۳۹۶/۰۳/۲۷ ۱۳:۵۵

سریال سقوط آزاد قیمت نفت ایران ادامه پیدا کرد/ نفت سبک ایران 44 دلار شد


سریال سقوط آزاد قیمت نفت ایران ادامه پیدا کرد/ نفت سبک ایران 44 دلار شد

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، کاهش رسمی قیمت فروش نفت عربستان، افزایش پایبندی روسها و غیر اوپکی‌ها به توافق وین و در نهایت بالا گرفتن تنش سیاسی بین قطر و عربستان هم نتوانست نوار سقوط آزاد قیمت نفت در بازار را پاره کند.
 
بر این اساس در معاملات هفته منتهی به نهم ژوئن قیمت تمامی شاخص‌های معتبر نفت جهان از جمله بهای هر بشکه نفت سبک و سنگین صادراتی ایران در بازارها کاهشی بیش از دو دلاری را در مقایسه با هفته ما قبل آن تجربه کرد.
 
در این هفته، متوسط قیمت هر بشکه نفت سبک صادراتی ایران به 44 دلار و 85 سنت رسید که نسبت به هفته قبل 2 دلار و 9 سنت و متوسط قیمت هر بشکه نفت سنگین صادراتی کشور هم با ثبت 2 دلار و 39 سنت در محدوده 45 دلار و 95 سنت کاهش یافته است.
 
از ابتدای سال 2017 میلادی متوسط قیمت فروش هر بشکه نفت سبک ایران 50 دلار و 14 سنت و متوسط قیمت نفت سنگین ایران 50 دلار و 95 سنت است.
 
مهمترین عامل ادامه سقوط آزاد قیمت طلای سیاه در جهان بدون شک فعالیت‌های نفتی آمریکا بوده به طوری که همزمان با افزایش تعداد دکل‌های فعال حفاری، حجم ذخایر تجاری نفت این کشور به 513 میلیون بشکه رسیده و کاهش قیمت‌ها تاکنون ترمز افزایش تولید از منابع شیل اویل و شیل گاز آمریکا را نکشیده است.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,