اخبار  ›  پتروشیمی  ›  رکورد تولید PET در صنعت پتروشیمی    

در سال 95؛
۱۳۹۶/۰۲/۰۴ ۱۳:۳۰

رکورد تولید PET در صنعت پتروشیمی شکسته شد


یک مقام مسئول از شکسته شدن رکورد تولید سه محصول ویژه پلیمری شامل PTA، PETو POYدر پتروشیمی تندگویان خبر داد و گفت: سال گذشته بیش از ۸۹۰ هزار تن محصول در پتروشیمی تندگویان تولید شده است.  
 
به گزارش انرژی نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی، «محمدعیسی انوشا» رئیس مجتمع پتروشیمی شهید تندگویان در تشریح آخرین وضعیت تولید در این مجتمع پتروشیمی، گفت: سال گذشته بیش از ۸۹۰ هزارتن انواع محصول شامل PTA، PETو POYدر پتروشیمی تندگویان تولید شد.
 
رئیس مجتمع پتروشیمی شهید تندگویان افزود: به‌طوری که در این میان کارخانه اسید ترفتالیک خالص (PTA) با تولید ۴۲۷ هزار تن محصول رشدی معادل ۶ درصد نسبت به سال ۹۴ داشته و کارخانه پلی اتیلن ترفتالات (PET) نیز ضمن رشد ۸ درصدی تولید نسبت به سال قبل موفق شد در ماه‌های بهمن و اسفند تولیدی بیش از برنامه مصوب را به ثبت برساند. همچنین واحد POYکه از جمله واحدهای نساجی این مجتمع به حساب می آید، رشد ۳۵ درصدی در تولید داشته است .
 
به گفته این مقام مسئول این دستاوردها و موفقیت‌ها باوجود مسائل متعدد عملیاتی از جمله مشکلات کمپرسور واحد CTA۱ و حادثه آتش‌سوزی پتروشیمی بوعلی سینا به‌عنوان تامین‌کننده اصلی خوراک مجتمع به دست آمده است.
 
وی با بیان اینکه برای دستیابی به این موفقیت، فعالیت‌های متعددی برنامه‌ریزی و انجام شده که مهم‌ترین آن پروژه افزایش ظرفیت POLY Fبود که در حداقل زمان ممکن با موفقیت به بهره‌برداری رسید، تاکید کرد: با برخورداری از دانش روز و تکنولوژی پیشرفته، می‌تواند گونه‌های متنوع پلی‌اتیلن ترفتالات ازجمله پلی اتیلن ترفتالات گرید نساجی با قابلیت رنگرزی توسط رنگ‌های کاتیونی (CD-PET)، پلی‌اتیلن ترفتالات گرید بطری با قابلیت گرمایش سریع (FH-PET) و پلی‌اتیلن ترفتالات مخصوص تولید فیلم‌های نازک آرایش یافته (FG-PET) را بر اساس نیاز و تقاضای بازار‌، تولید کند.
 
به گزارش انرژی نیوز، پتروشیمی شهید تندگویان بزرگترین تولیدکننده محصولات اسیدترفتالیک خالص و پلی‌اتیلن ترفتالات درکشور است که تولیدات آن در صنایع مختلف همچون نساجی، صنایع بسته‌بندی مواد غذایی، دارویی و بهداشتی کاربرد دارد.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,