اخبار  ›  نیرو  ›  2 سازمان بزرگ انرژی ایران ادغام    

تغییرات جدید ساختاری در وزارت نیرو؛
۱۳۹۵/۱۲/۲۰ ۱۱:۱۳

2 سازمان بزرگ انرژی ایران ادغام شدند/ ایجاد یک معاونت جدید در وزارت نیرو


2 سازمان بزرگ انرژی ایران ادغام شدند/ ایجاد یک معاونت جدید در وزارت نیرو

سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق (ساتبا) از طریق ادغام دو سازمان بهره وری انرژی ایران (سابا) و سازمان انرژی های نو ایران(سانا) تاسیس شد.

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، پس از تغییرات گسترده ساختاری در توانیر و تیکه تیکه شدن فعالیت های توانیر، یک تغییر جدید ساختاری هم در بدنه وزارت نیرو شکل گرفت.
 
بر این اساس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق (ساتبا) از طریق ادغام دو سازمان بهره وری انرژی ایران(سابا) و سازمان انرژی های نو ایران(سانا) تاسیس شد.
 
در ادامه این تغییرات ساختاری هم «سید محمد صادق زاده» با حکم «حمید چیت چیان» وزیر نیرو به عنوان معاون وزیر و رئیس سازمان انرژی های تجدیدپذیر و  بهره وری انرژی برق(ساتبا) منصوب شد.
 
به گزارش انرژی نیوز، مجلس شورای اسلامی قانون 13 ماده ای تشکیل سازمان انرژی های تجدیدپذیر و  بهره وری انرژی برق(ساتبا) زا در جلسه علنی روز چهارشنبه 24 آذرماه سال جاری تصویب، و شورای نگهبان نیز در 15 دیماه سالجاری مورد تأیید قرار داد.
 
در ماده یک قانون تشکیل ساتبا آمده است که این سازمان به منظور ارتقای بهره‌وری انرژی و استفاده هرچه بیشتر از منابع تجدیدپذیر و پاک از طریق  فراهم نمودن زیرساخت‌های لازم در کشور و افزایش بهره‌وری عرضه انرژی و کاهش تلفات انتقال، توزیع و مصرف انرژی در کشور و استفاده از روشهای تولید برق تجدیدپذیر و پاک، «سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق» که در این اساسنامه به اختصار «سازمان» نامیده می‌شود، به صورت مؤسسه دولتی وابسته به وزارت نیرو تشکیل می‌شود.
 
از سوی دیگر «سید حسین سجادی» مدیر عامل پیشین سازمان بهره وری انرژی ایران(سابا) هم به عنوان مشاور معاون برق و انرژی منصوب شد.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,