اخبار  ›  بین‌الملل  ›  عربستان نفت خود را ارزان کرد  

۱۳۹۵/۱۲/۱۳ ۱۶:۴۳

عربستان نفت خود را ارزان کرد


شرکت ملی نفت عربستان اعلام کرد، قیمت نفت سبک خود را برای مشتریان آسیایی برای تحویل در ماه آوریل ۳۰ سنت در بشکه نسبت به ماه مارس کاهش داده است.
 
به گزارش انرژی نیوز به نقل از رویترز، شرکت ملی نفت عربستان اعلام کرد: قیمت نفت «عرب لایت» خود را برای مشتریان آسیایی برای تحویل در ماه آوریل 30 سنت در بشکه نسبت به ماه مارس کاهش داده است. در ماه مارس، این کشور قیمت نفت سبک خود را به 15 سنت پایین تر از متوسط نفت عمان/دوبی رسانده بود.
 
از آنجایی که پیش از این انتظار می رفت عربستان قیمت نفت عرب لایت خود را در بازار آسیا برای ماه آوریل برای سومین ماه متوالی افزایش دهد، این اقدام ریاض غیرمنتظره بوده است.
 
شرکت سعودی آرامکو قیمت نفت عرب لایت خود برای شمال غرب اروپا را 45 سنت برای ماه آوریل نسبت به ماه قبل کاهش داده است. در ماه مارس قیمت نفت سبک عربستان در بازار اروپا 3 دلار و 90 سنت پایین تر از متوسط نفت سنگین برنت (بی ویو) بود.
 
قیمت نفت عرب لایت عربستان برای آمریکا نیز با 20 سنت کاهش برای ماه آوریل به 20 سنت بالاتر از شاخص نفت خام ترش آرگوس رسیده است.
 
قیمت گذاری نفت خام عربستان، در تعیین گرایش قیمتی نفت خام ایران، کویت و عراق موثر است و بر قیمت بیش از 12 میلیون بشکه نفت روزانه عرضه شده در بازار آسیا تاثیر می گذارد.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,