اخبار  ›  پالایش  ›  بومی سازی فرآیندی جدید در شبکه    

شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت اعلام کرد:
۱۳۹۵/۱۲/۰۸ ۰۶:۵۸

بومی سازی فرآیندی جدید در شبکه انتقال نفت


بومی سازی فرآیندی جدید در شبکه انتقال نفت

یک مقام مسئول در شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، اعلام کرد: متخصصان واحد ابزاردقیق و کنترل منطقه خوزستان موفق به طراحی و مهندسی معکوس سیستم کنترل میزان سوخت توربینشدند.
 
به گزارش انرژی نیوز به نقل از شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه خوزستان، هادی گتوندی درباره کارایی این سیستم در مراکز انتقال نفت، گفت: سوخت مورد نیاز راه اندازی توربین‌ها به عنوان انتقال دهنده مواد و فرآورده‌های نفتی از استخراج نفت تا انتقال به پالایشگاه های بزرگ کشور جهت بهره برداری همواره متشکل از دو نوع سوخت مایع و گاز است.
 
رئیس واحد ابزار دقیق و کنترل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه خوزستان با اعلام اینکه جهت کنترل میزان سوخت ورودی به توربین و همچنین کنترل مقدار سوخت انتقالی، سیستمی تحت عنوانservo actuator در سیستم الکترونیکی توربین به کارگرفته شده است، تصریح کرد: این سیستم(servo actuator) در توربین های تایفون یک تکنولوژی تمام آنالوگ قدیمی مربوط به سال 1997 میلادی بوده و قطعات به کار رفته آن تاحد زیادی منسوخ  وغیر دقیق است.
 
وی بابیان اینکه این سیستم در بخش الکترونیکی توربین قرار گرفته به طوری‌که تامین آن به صورت مجزا از خارج کشور در صورت هر گونه عیب وخرابی امکان پذیر نبوده و باعث خروج توربین از چرخه فعالیت انتقال پایدار مواد نفتی می شود بیان کرد: در طراحی ساختار جدید پس از بررسی برروی سخت افزار موجود این سیستم، شبیه سازی نمونه مشابه آن با قابلیت های به روز تر توسط همکاران واحد ابزار دقیق منطقه شروع گردید.
 
این مقام مسئول ادامه داد: در ساختار جدید تمامی بردها تبدیل به یک عدد برد 4 لایه شده و سیستم تغذیه با بهره گیری از مبدل هایDC/DC با ایزولاسیون بالا و بهره مناسب و همچنین تحمل دمای بالا پیش بینی و طراحی شده است.
 
گتوندی در ادامه دیجیتالی بودن، قابلیت کالیبره بسیار آسان نسبت به نمونه اصلی ، قابلیت تحمل دما از -70 تا +125  درجه سانتی گراد (متناسب با شرایط جوی استان خوزستان)، مقاوم بودن در برابر نویزهای توربین،کاهش ابعاد فیزیکی سیستم و از همه مهمتر جلوگیری از خروج ارز و قدم نهادن در راه اقتصاد مقاومتی را از مزایای این سیستم بومی عنوان کرد.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,