اخبار  ›  پتروشیمی  ›  موافقت زنگنه با تاسیس اولین    

۱۳۹۵/۱۱/۱۱ ۱۵:۵۳

موافقت زنگنه با تاسیس اولین «رگولاتوری» نفت


یک عضو اتاق بازرگانی ایران، اعلام کرد: وزارت نفت برای شکل گیری اولین نهاد مستقل تنظیم مقررات «رگلاتوری» در بخش صنایع نفت، گاز و پتروشیمی موافقت کرد.
 
به گزارش انرژی نیوز، سیدحمید حسینی امروز در کنفرانس نفت تهران با بیان اینکه هم اکنون با لغو تحریم ها تولید نفت ایران به قبل از تحریم‌ها افزایش یافته است، گفت: در طول دو سال گذشته تاکنون ظرفیت تولید گاز ایران روزانه حدود  ۲۵۰ میلیون متر مکعب افزایش یافته است.
 
رئیس کنفرانس نفت تهران ۲۰۱۷ با اعلام اینکه هم اکنون ظرفیت صادرات محصولات پتروشیمی به ۱۸ میلیون تن و صادرات فرآورده نفتی به500 هزار بشکه افزایش یافته است، تصریح کرد: وزارت نفت اخیرا با شکل گیری نهاد مستقل تنظیم مقررات رگلاتوری در بخش نفت، گاز و پتروشیمی و تصویب آن در شورای رقابت موافقت کرده است.
 
این مقام مسئول همچنین با اشاره به  نهایی شدن فرمول 10 ساله گاز تامین خوراک واحدهای پتروشیمی، بیان کرد: مجاز شدن دولت برای تضمین مالی پروژه‌های دولتی از طریق بانک‌ها به سازمان‌های توسعه ای در برنامه ششم از دیگر اقداماتی بوده که می‌تواند به بهبود فضای کسب و کار در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی کشور منجر شود.
 
این عضو اتاق بازرگانی ایران تاکید کرد: تشکل‌های بخش خصوصی امیدوارند با تصویب نهاد رگلاتوری مستقل در دولت، تنظیم آیین نامه چگونگی ارزیابی پروژه های بخش خصوصی در شورای اقتصاد جهت تضمین فاینانس و بازنگری در قیمت فرمول خوراک پتروشیمی پالایشگاهی به منظور رقابت پذیری در پایان برنامه ششم روند تسهیل فضای کسب و کار در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی کشور ادامه یابد.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,