اخبار  ›  گاز  ›  آغاز تولید اتان در 2 فاز جدید    

خبر خوب برای پتروشیمی‌ها؛
۱۳۹۵/۱۱/۱۰ ۱۴:۳۵

آغاز تولید اتان در 2 فاز جدید پارس جنوبی


مجری فازهای ٢٠و٢١ پارس جنوبی در شرکت نفت و گاز پارس، اعلام کرد: ارسال اولین محموله اتان تولیدی فازهای ٢٠ و٢١ پارس جنوبی به مجتمع‌های پتروشیمی به زودی آغاز می‌شود.
 
به گزارش انرژی نیوز به نقل از شرکت ملی نفت ایران، علیرضا عبادی با اشاره به توسعه متوازن بخش های پالایشگاهی فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی، گفت: به تدریج و با ورود تمامی بخش‌های پالایشی، تولید و بهره برداری از سایر محصولات این فازها آغاز می شود.
 
وی همچنین از برداشت حداکثری از بخش فراساحل فاز ٢١ خبر داد و گفت: اولین محموله میعانات گازی این فازها با حجم ١٧٠ هزار بشکه به ژاپن صادر شد.
 
عبادی معادل ارزی این میزان میعانات گازی را روزانه حدود یک و نیم میلیون دلار عنوان کرد و افزود: در حال حاضر حدود ٢٠٠ متر مکعب بر ساعت میعانات گازی در پالایشگاه خشکی فازهای ٢٠و٢١ تولید و ذخیره سازی می شود.
 
مجری فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی با اشاره به اینکه عمده متقاضیان خرید میعانات گازی این فازها هم اکنون کشورهای شرق آسیا از جمله ژاپن و کره جنوبی هستند، گفت: با ورود دیگر بخش های پالایشگاهی و فراساحل فازهای ٢٠و٢١، حجم بیشتری از میعانات گازی این فازها، ذخیره و روانه بازارهای هدف شود.
 
وی به آماده سازی سایر بخش‌های پالایشگاه اشاره کرد و افزود: در حال حاضر واحد تولید اتان این فاز ها آماده شده و ارسال اولین محموله اتان تولیدی فازهای ٢٠ و٢١ پارس جنوبی به مجتمع‌های پتروشیمی به زودی آغاز می‌شود.
 
عبادی با بیان اینکه هم اکنون تنها بخشی از توان فرآورشی پالایشگاه این فازها در مدار تولید قرار دارد، گفت: با بهره برداری از سکوی یک میلیارد فوت مکعبی فاز٢٠ و همچنین راه اندازی ردیف های دوم تا چهارم شیرین سازی، میزان تولیدات این فازها به طور چشمگیری افزایش یافته و ارز آوری قابل توجهی از محل صادرات محصولات دارای ارزش افزوده بالا از جمله میعانات گازی حاصل می شود.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,