اخبار  ›  بین‌الملل  ›  سنا صادرات نفت آمریکا را آزاد کرد  

۱۳۹۴/۰۷/۱۸ ۱۳:۰۸

سنا صادرات نفت آمریکا را آزاد کرد


طرح لغو ممنوعیت صادرات نفت آمریکا روز جمعه در مجلس نمایندگان این کشور تصویب شد، اما با توجه به تهدید وتوی این طرح از سوی رئیس جمهوری ایالات متحده، آینده این طرح مبهم خواهد بود.

 

به گزارش پلاست نیوز به نقل از رویترز، طرح لغو ممنوعیت صادرات نفت خام آمریکا با حمایت جو بارتون، نماینده حزب جمهوریخواه مجلس نمایندگان از ایالت تگزاس، با ٢٦١ رای موافق در برابر ١٥٩ رای مخالف تصویب شد، اما موفق به کسب ٢٩٠ رای موافق مورد نیاز برای بی اثر کردن وتوی ریاست جمهوری نشد.

 

کاخ سفید هفته گذشته این طرح را تهدید به وتو و تاکید کرد که کنگره باید برای انتقال آمریکا به سمت منابع انرژی پاک کار کند.

 

دولت آمریکا از طرحهایی از جمله پایان دادن به میلیاردها دلار تخفیفهای مالیاتی شرکتهای نفتی و سرمایه گذاری در انرژیهای بادی و خورشیدی و افزایش بهره وری انرژی حمایت می کند.

 

کنگره آمریکا در سال ١٩٧٥ میلادی و در پی تحریم نفتی کشورهای عربی، ممنوعیت صادرات نفت آمریکا را تصویب کرد.

 

حامیان طرح لغو ممنوعیت صادرات نفت آمریکا بر این باورند که این کار سبب حفظ رونق حفاریهای نفتی در آمریکا می شود و همچنین به متحدان آمریکا کمک می کند تا به منبع دیگری برای تامین نفت جز روسیه و خاورمیانه دسترسی داشته باشند.

 

حامیان معتقدند صادرات نفت آمریکا به بازارهای جهانی سبب افزایش عرضه جهانی نفت و پایین آمدن قیمت بنزین برای مصرف کنندگان آمریکایی می شود.

 

صنعت نفت آمریکا از تصویب این طرح در مجلس نمایندگان استقبال کرده است و جک جرارد، رئیس موسسه نفت آمریکا گفت: رای امروز آمریکا را وارد مسیر تازه ای از امنیت انرژی می کند؛ میلیاردها دلار صرفه جویی برای مصرف کنندگان به دنبال دارد و موجب ایجاد شغل در سرتاسر آمریکا می شود.

 

وی افزود: تولیدکنندگان آمریکایی قادر خواهند بود با کشورهایی مانند ایران و روسیه رقابت کنند و امنیت را برای متحدان آمریکا به ارمغان آورند.

 

دو طرح مشابه در مجلس سنای آمریکا نیز در کمیته های مربوطه تصویب شده است، اما حامیان این طرحها تلاش می کنند تا آرای کافی سناتورهای دموکرات را برای تصویب نهایی آنها به دست آورند.

 بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,