اخبار  ›  پتروشیمی  ›  قیمت پتروشیمی در بازار جهانی    

۱۳۹۳/۰۶/۲۲ ۱۱:۵۱

قیمت پتروشیمی در بازار جهانی ارزان شد


دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی با اشاره به آغاز سقوط قیمت محصولات پتروشیمی ایران در بازار جهانی پس از کاهش بهای جهانی نفت، اعلام کرد: حجم صادرات محصولات پتروشیمی به کشورهای اروپایی در حال افزایش است.
 
به گزارش پلاست نیوز به نقل از مهر، پس از سقوط بهای نفت خام به بشکه ای کمتر از یکصد دلار در بازار جهانی، بهای انواع محصولات پتروشیمی و فرآورده‌های پلیمری هم در بازار جهانی کاهش یافته است.
 
احمد مهدوی در گفتگو با مهر با اشاره به کاهش قیمت انواع محصولات پتروشیمی و فرآورده های پلیمری در بازار جهانی، گفت: قیمت پتروشیمی ها در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با کاهش قیمت روبرو شده است.
 
دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی، یکی از دلایل سقوط قیمت محصولات پتروشیمی ایران در بازار جهانی را کاهش بهای جهانی نفت خام عنوان کرد و افزود: پیش بینی می شود در صورت افزایش قیمت جهانی نفت، محصولات پتروشیمی هم رنگ افزایش قیمت را به خود ببینند.
 
به گزارش پلاست نیوز، قیمت نفت در طول ۲ ماه گذشته تاکنون ۱۵ دلار کاهش داشته و در معاملات هفته جاری به آستانه تحمل اوپک یعنی به کمتر از  ۱۰۰ دلار در هر بشکه رسید.
 
این مقام مسئول همچنین در خصوص آخرین وضعیت صادرات محصولات پتروشیمی ایران به کشورهای عضو اتحادیه اروپا، توضیح داد: در شرایط فعلی محدودیتی در صادرات محوصلات پتروشیمیایی به کشورهای اروپایی وجود ندارد.
 
مهدوی با تاکید بر اینکه با توجه به ظرفیت و کیفیت بالای محصولات پتروشیمی تولید شده در ایران مشکلی در احیای بازار 2.5 میلیارد دلاری محصولات پتروشیمی در اروپا وجود ندارد، تبیین کرد: در شرایط فعلی تمامی محصولات پتروشیمی صادر شده توسط ایران به کشورهای عضو اتحادیه اروپا دارای استاندارد ریچ است.
 
دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی با بیان اینکه تاکنون چندین محصوله پتروشیمی ایران ازجمله محموله های متانول به اروپا صادر شده است، تاکید کرد: تقضا برای محصولات پتروشیمی ایران در اروپا افزایش یافته اما به دلیل تثبیت ظرفیت تولید امکان تامین نیاز کشورهای اروپایی بیش ازاین وجود ندارد.
 
وی با اشاره به افزایش ظرفیت تولید انواع محصولات پتروشیمی در ایران، گفت: پیش بینی می شود با افزایش تولید امکان افزایش حجم صادرات پتروشیمی به اروپا فراهم شود.
 
این مقام مسئول همچنین از کشورهای آسیایی به عنوان بزرگترین بازار محصولات پتروشیمی ایران یاد کرد و افزود: کشورهای خاورمیانه، آسیای میانه و حوزه قفقاز، ترکیه، آسیای جنوب شرقی، چین، هند و کشورهای آفریقایی از مهمترین بازارهای پتروشیمی ایران هستند.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,